Návod na montáž oplocení krok za krokem
Umíte si představit dům se zahradou bez oplocení? Vypadá jako nahý, že? Chraňte nejen svůj majetek, ale také sami sebe tím, že si postavíte bytelný plot kolem celého pozemku. V tomto článku vám podrobně popíšeme, jak postupovat při montáži pletiva s napínacím drátem.
Na montáž oplocení si připravte:
|
|
|
Pořiďte si poplastované pletivo, které je odolné vůči mrazu i UV záření. Je bezúdržbové a vydrží vám desítky let!
1. Vyměření plotu a betonáž sloupků
Oplocení pozemku je nutné dobře vyměřit, v žádném případě nesmí zasahovat za jeho hranice. Doporučujeme plot vyznačit například napnutým provázkem, na místo jednotlivých sloupků potom zatlučte kůly. Vzdálenost mezi sloupky by měla být zhruba 2,5 m.
Lopatou nebo vrtákem do země vyhlubte jámy asi 30x30 cm, hloubku zvolte dle délky sloupku. Sledujte spodní držák drátu, který je připevněn na sloupku - měl by být těsně nad betonem. Je nutné srovnat sloupek ve všech směrech podle vodováhy, beton poté upěchujte, aby se již sloupek nehýbal. K rohovým sloupkům vždy montujeme vzpěry. Vzpěru přišroubujete volně ke sloupku, zabetonujete ji a poté přišroubujete napevno. Při změně směru plotu namontujte vzpěru na sloupek z obou stran.
2. Montáž napínacího drátu a pletiva
Na první a poslední sloupek namontujte pomocí objímek držák napínacího drátu. Ustřihněte napínací drát v potřebné délce a jeho konec namotejte na držák. Poté drát vložte do držáků na všech dalších sloupcích. Konec drátu zase naviňte na držák na posledním sloupku. Rozbalte pletivo na oplocení zahrad a konce vrchních ok přehněte kleštěmi přes napínací drát. Stejně postupujte i u spodních ok.
O tom, jak vybrat nejvhodnější branku se dočtete v našem článku.