Jak snadno a rychle zajistit pozemek? Výborně poslouží dočasné pletivo
Nemusíte mít zrovna strach, že vám někdo ukradne lopatu nebo zúží zásoby cihel. Mnohem horší je nebezpečí cizího úrazu na vašem pozemku. I pokud nehodu nezpůsobíte, vina může padnout na vaši hlavu a způsobit nepříjemnosti.
Zabraňte podobným případům pomocí dočasného oplocení. Tento způsob je levný a dostatečně účinný. Výhodou jsou nízké náklady na pletivo i snadná realizace, kterou jistě zvládnete svépomocí.
Předejděte nepříjemnostem
Přinášíme vám několik tipů, jak vybrat v záplavě drátů vhodné pletivo pro konkrétní účel. Dozvíte se, jak při výrobě oplocení postupovat a na co si dát pozor. Dočasné oplocení je někdy označováno i jako mobilní. Je snadno demontovatelné a můžete jej nahradit stálou variantou a pletivo znovu použít tam, kde bude potřeba.
Budete potřebovat
|
Postup krok za krokem
Pomocí kolíků a provázku (nebo vyvápnění) si vytyčte pozemek a vyznačte díry na kůly pro plotová pole. Pak vyvrtejte otvory ve velikosti o něco menší, než je průměr dřevěných kůlů, aby se po zatlučení neviklaly. Zatlučte kůly do země palicí do hloubky cca 40 cm pro dobrou stabilitu. Rohový a pak každý pátý kůl opatřete postranními podpěrami. Natáhněte mezi ně horní vodící lanko k udržení konstantní výšky plotu. A pak už jen roli s pletivem připevněte k prvnímu kůlu pomocí U skob. U počátečního kůlu použijte 8-12 svorek, u dalších postačí 4-8 kusů. A voilà! Oplocení je hotové.
Stejně můžete postupovat i při stavbě lesní oplocenky. Stačí pouze vyměnit dočasné pletivo za pletivo pro zvěř. Inspirovat se můžete v našem dalším článku.
Ještě pár vychytávek na závěr!
- Pokud máte jílovitý podklad, použijte motorový vrták a držte ho opravdu pevně. Pozor, jíl je zrádný.
- Při natažení vodícího lanka vytvořte i záchytné body mezi začátkem a koncem, abyste zabránili prověšení lanka a udrželi konstantní výšku plotu i na nerovném povrchu.
- Při uchycování pletiva připevňujte skobičky v různých směrech (křížem) pro bezpečné a trvalé ukotvení.